Az utóbbi időben egyre több helyen találkozhatsz azzal a kifejezéssel, hogy „vlogging” vagy „vlogolás”. Mi is ez az egész „vlog” dolog?
Nem nem, ez nem elírás! Nem „blog”-ról, „blogolás”-ról van szó. Ennek ellenére a vlogging vagy vlogolás lényegében sokban hasonlít a blogoláshoz.
Ám míg egy blogbejegyzés képekkel, videókkal illusztrált írott tartalom, addig egy vlog esetén egy videóról van szó, amelyben a vlogger (egy „videós blogger”) megosztja egy napját/gondolatát követőivel – akárcsak egy blogger tenné írott formában.
Az ilyen videók eredetileg abból a célból készültek, hogy egy tartalmasabb blogbejegyzést kiegészítsenek, és érdekesebbé tegyék azt, hiszen vannak dolgok, amiket sokkal egyszerűbb videós formában bemutatni, mint körülírni. A vlogging remek módja annak, hogy szerzője – legyen az magánszemély, de akár egy vállalkozás is – nagyobb közönséget érjen el. A vlogok később egyre népszerűbbekké váltak, és mára a vlogolás egy sajátos kulturális jelenséggé nőtte ki magát.
Miért vált népszerűvé a vlogging vagy másképp a vlogolás?
Ez nem igazán meglepő, ha figyelembe vesszük a közösségi médián elérhető videók számának gyarapodását és a videós funkciók bővülését.
A videó a legjobb eszköze a közönséggel való élő kapcsolattartásnak, hisz az emberek többsége nagyon vizuális, így az ilyen tartalmakkal lehet a leginkább hatni rájuk. A videós/képes tartalmakat sokkal könnyebb megjegyezni, mint az olvasott bejegyzéseket, illetve az agy sokkal gyorsabban is képes feldolgozni is őket, mint a szövegeket.
Több marketinges használ vizuális elemeket marketinganyagaiban, mint valaha. A videós tartalmakat szívesebben és gyakrabban megosztjuk ismerőseikkel és barátaikkal. Egyszerűen egyre jobban szeretjük és igényeljük a videókat, ez pedig a következő 1-2 év során rengeteg változtatást eredményez majd az online marketing területén.
Milyen előnyöket rejt a vlogging (vagy vlogolás) cégek számára? Vlogging az üzleti életben
A blogoláshoz hasonlóan vlogolás is tartogat lehetőségeket a legtöbb cég számára. A videós tartalmak segítenek nagyobb közönségbázist építeni és jobb rangsorolást elérni a keresők listáján. A blogokkal ellentétben azonban sokkal hatékonyabban használhatók a termékek és szolgáltatások bemutatására és szemléltetésére, ráadásul több érdeklődőt is képesek megragadni.