Miért lehet hasznos egy videó? Többek között azért, mert több látogatót vonz, akik tovább maradnak a weboldaladon, szívesen megnézik, gyakran megosztják és kommentelik, mint a sima, írott tartalmakat. Miért kötelező a videós tartalom napjainkban? Lássuk a számokat! >>
- Már 2017-ben a webes forgalom 74%-át adták a videók.
- Egy hónap alatt több videó kerül feltöltésre, mint amennyit 3 évtized alatt a tévében gyártottak.
- Az emberek 65%-a a videóknak több mint háromnegyedét megnézi.
- A tablet-tulajdonosok 33%-a napi egy órát néz videókat tabletjén.
- Az okostelefon-tulajdonosok 28%-a néz videókat legalább naponta egyszer mobilon.
- Az emberek 78%-a minden héten megnéz egy online videót.
- Az emberek 55%-a naponta teszi ezt.
- A Facebookon 500 millió felhasználó néz videókat minden nap.
- 85%-uk hang nélkül teszi. A Snapchat-használók 10 milliárd videót néznek meg naponta.
- A cégvezetők 75%-a legalább hetente megnéz egy munkával kapcsolatos videót.
- A cégvezetők 59%-a úgy véli, hogy ha egy oldalon egy anyag elérhető szöveges és videós formában is, akkor inkább a videót nézik meg.
- 54 százalékuk hetente egyszer megoszt egy munkával kapcsolatos videót a kollégáival.
- A marketingesek 69%-a használja már a videót és 31% tervezi.
- A marketingesek 93%-a online marketingre, eladásra és kommunikációra használja a videókat.
- A marketingesek 52%-a szerint a videó hatékony eszköz márkaismertség növelésére, lead-ek generálására, és a közönség elkötelezésére.
- Ha egy hírlevél tárgyában szerepel a “videó” szó, akkor 19%-kal nő a megnyitási arány, 65%-kal az átkattintási arány, míg a leiratkozások száma 26%-kal csökken.
- Ha egy hírlevélben videó található, akkor 200-300 százalékkal nő az átkattintási arány.
- Azokon a weboldalakon, amelyeken videó található, átlagosan 2 perccel több időt töltenek az emberek.
- A marketingesek 52%-a szerint a videó hozza a legjobb megtérülést minden tartalomtípus közül.

Bizonyára Te is tapasztalod, hogy a videók ma már teljes mértékben dominálnak a közösségi médiában. Ezért sem vétetlen, hogy a Facebook arra számít, hogy 5 éven múlva a platform teljesen a videókra fog épülni, és szinte eltűnik a “hagyományos” tartalom.
A HubSpot kutatása szerint a felhasználók 50%-a elvárja, hogy a vállalkozások videókkal álljanak elő. Ez nagyobb arány, mint bármely más tartalomtípusé. És ami nagyon fontos: egy céloldalon elhelyezett videó képes akár 80%-kal is megnövelni a konverziós arányt, arról nem is beszélve, hogy az ügyfelek 90%-a szerint a videók segítenek nekik a vásárlási döntések meghozatalában.
Forrás: highq.com